Minik öğrenciler organik tarıma el attı

0
229

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Anaokulu öğrencileri kendileri için hazırlanan özel seralarda tarımsal faaliyetleri mercek altına alarak organik tarım için kolları sıvadı.
Çeşitli sebze tohumlarını toprakla buluşturan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencilerinden 282 öğrenci tarımsal faaliyetlerle ilgili bilgiler de alarak organik tarımın insan yaşamındaki önemi konusunda fikir sahibi oldu. Doğal yaşamın korunması ve geliştirilmesi yönünde birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri bu kez de seralarda organik tarım yapmak için kolları sıvadı. GKV eğitim kampüsünde kendileri için özel olarak ayrılan sera alanına çeşitli sebze tohumları eken minik öğrenciler tarımsal faaliyetlerle ilgili bilgiler de alarak severek tükettikleri tarımsal ürünlerin nasıl yetiştirildiğini de öğrendi.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Okul Müdürü Gökçe Bulut, “Havaların güzelleşmesi ve baharın gelişiyle anaokulu öğrencilerimiz için hazırlanan özel sera bahçelerini sebze ekerek şenlendirdiler. 14 sınıf ve 282 öğrenci öğretmenleri eşliğinde toprağa maydanoz, tere, biber, soğan vb. sebzelerin ekimini üstlenen öğrencilerimiz oldukça keyif aldı. Edindikleri doğa sevgisiyle ektikleri sebze tohumlarının filizlenmesini şimdiden dört gözle bekleyen miniklerimiz için bambaşka bir etkinlik oldu. Yaparak yaşayarak öğrenme modelinin uygulandığı okullarımızda benzeri faaliyetlerimiz dönem soruna kadar devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here