Minik öğrencilerden ‘Hikaye Kumbaram’ projesi

0
276

Minik öğrencilere tasarruf ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle okul öncesi eğitimde öğrencilere yeni kazanımlar sağlayan GKV Özel Okulları ‘Hikaye Kumbaram’ projesiyle de öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını geliştirmeyi hedefliyor.
Gaziantep Kolej Vakfı Anaokulu öğrencileri yürütülen ‘Hikaye Kumbaram’ projesi kapsamında kumbaralarında biriktirdikleri paralarla okulda kurulan kitap stantlarından kitap alarak kitap okuma alışkanlığı kazanmak için önemli bir adım attı.
Kitap okumanın öneminin minik öğrencilere kavratıldığını ifade eden GKV Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, öğrencilerin tasarrufu yaşam felsefisi haline getirmeleri, bilinçli birer tüketici olarak yetişirken kitap dostu olmalarının da sağlanmaya çalışıldığını ifade ederek, “Anaokulu öğrencilerimiz kumbaralarında biriktirdikleri paralarla oluşturulan kitap standından kendi seçtikleri kitapları aldı. Etkinlikle öğrencilerimize tutumlu olmak, tasarruf yapmak ve kitap sevgisini aşılamak amaçlandı. Öğrencilerimizin sevdikleri kitapları kendilerini seçmesi ve biriktirdikleri parayla satın alması onlarda gelecek yaşamlarında önemli bir alışkanlığın ilk adımı oldu. Bundan sonraki süreçte de bu tür etkinliklerle gerek tasarruf etmenin önemi gerekse kitap dostu olabilmenin yaşamdaki önemini anlatan projelerimiz devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here