Kazakistan’ın başkenti Astana’da Miss Kazakistan 2018 (Kazakistan Güzeli) Yarışması’nın finali düzenlendi. Ülkenin dört bir yanından 30 güzelin katıldığı yarışmayı Arıtau kentinden 16 yaşındaki Alfiya Yersayın kazandı.

Astana’da düzenlenen Miss Kazakistan 2018 (Kazakistan Güzeli) Yarışması’nın finaline katılan güzellerden biri. Bu yıl yarışma organizatörleri kültür ve geleneksel değerlerin korunması konusuna odaklandı.

Finale katılan yarışmacılar, etnik casual tarzındaki kıyafetleriyle göz kamaştırdı.

Miss Kazakistan 2018 yarışmasının finaline katılan 30 güzel, defile sırasında.

Yarışmacılar jüri üyeleri ve izleyicilerin gönlünü hem güzelliği hem de sanatsal yetenekleriyle fethetti.

Yarışma programında geleneksel milli ve akşam kıyafetleri defilelerinin yanısıra yetenek yarışması da yer aldı.

Yarışmacılardan biri yetenek yarışması sırasında.

Miss Kazakistan 2018 yarışma finali için bilet satışından elde edilen gelir, hayır amaçlı etkinliklerin düzenlenmesi için kullanılacak.

Kazakistan Güzeli 2018 unvanı için yarışan katılımcılar.

Bu yılki yarışmanın finaline sadece kendi şehirlerinde düzenlenen güzellik yarışmalarını kazanan kızlar değil, Instagram’da yapılan oylamada dereceye giren güzeller de katıldı.

Yarışmanın jüri üyeleri finale katılan güzellerden beşini belirlerken yarışmanın kazananı Kazakistan halkı tarafından Internet üzerinden ve canlı yayında yapılan SMS oylaması yoluyla seçildi.

Yarışmada birinci seçilen Atıray kentinden Alfiya Yersayın, Kazakistan Güzeli 2018 unvanı ve tacını geçen yılki yarışmanın kazananı güzelden devraldı.

Miss Kazakistan 2018 yarışmasını kazanan 16 yaşındaki Alfiya Yersayın (sağda) ödül töreni sırasında.

Miss Kazakistan 2018 yarışmasının katılımcıları, sonuçların açıklanmasının ardından duygusal anlar yaşadı.

Miss Kazakistan 2018 unvanına layık görülen 16 yaşındaki Alfiya Yersayın, genç yaşına rağmen mankenlik ajansında çalışma tecrübesine sahip.

Kaynak: Sputnik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here