Moğolistan heyetine Erdoğan’dan FETÖ uyarısı

0
215

Moğolistan İktidar Partisi Genel Sekreteri Amarbayasgalan Dashzegve, Genel Başkan Yardımcısı Baasantsogt Tuntuu, İl Teşkilat ve Belediye Başkanı Batsuuri Gombodorj, İl Valisi Galsandondog Damdın, Milletvekilleri Ayursaikhan Tumurbaatar, Undarmaa Batbayar ve beraberindeki heyet, Ak Parti Gaziantep Milletvekili ve Türkiye-Moğolistan Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Erdoğan’ı TBMM’de ziyaret etti.
Yapılan görüşmelerde, Türkiye-Moğolistan Dostluk Gurubu Başkanı Mehmet Erdoğan, başkanlığı döneminde Türkiye ile Moğolistan arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesi yönünde yoğun çaba sarf edildiğini söyleyerek, “Bundan sonra ki döneminde de Gaziantep ve Ülkemizin siyasi, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesi ve daha ileriye gitmesi için katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
ERDOĞAN’DAN FETÖ UYARISI
Terör örgütü FETÖ’nün Moğolistan için de büyük bir tehdit olduğunun altını çizerek “Bunların yöntemi, hoşgörü ve eğitim kisvesi altında yol almak” diyen Erdoğan, bu kişilerin ABD’deki elebaşlarından alacakları bir talimatla hemen harekete geçebileceğine dikkati çekerek işin sonunun devleti felç etmeye kadar gidebileceğini vurguladı. Erdoğan, “Bunların arkasında başka bir akıl var. Türkiye’de 15 Temmuz’da olduğu gibi bir düğmeye basarak tüm ülkeyi teslim almaya çalışırlar” diye konuştu.
Genel Sekreteri Amarbayasgalan Dashzegve, sıcak karşılamadan dolayı Erdoğan’a teşekkür etti.
Dashzegve, son dönemde İki ülke ilişkilerinin geliştirmek için çalışmalarımızın ivme kazandığını ve daha ileriye gitmesini istediklerini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here