MST GAPTARIM Fuarı’nda

0
300

SANKO Holding’in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren şirketi MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., MST markası ile Gaziantep’teki tesislerinde ürettiği yeni ürünü 30 ton ekskavatör ve powershift şanzımanlı teleskopik yükleyici tanıtımını, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen GAPTARIM Fuarı’nda yaptı.
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen fuarın açılışını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi, İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu ile birlikte MST standını gezerek bilgi aldı.
Fakıbaba, yerli üretim MST’yi yakından takip ettiğini belirterek, iş makinalarını inceledi.
DEĞERLENDİRME
MST İş ve Tarım Makinaları Pazarlama Direktörü Levent Karaağaç, GAPTARIM Fuarı’nda ekskavatör, kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve büyük ekskavatörler sergilediklerini söyledi.
Karaağaç, “Fuara özellikle yeni teleskopik yükleyici ürünlerimizi çiftçilerle buluşturmak, iş ve tarım makinalarımızı müşterilerimize ve ziyaretçilere tanıtmak için katıldık” dedi.
MST markası ile üretilen yeni 30 ton ekskavatör ve powershift şanzımanlı teleskopik yükleyicinin uzman personel tarafından fuarı ziyarete gelen çiftçilere detaylı olarak tanıtıldığını kaydeden Karaağaç, “Ürünlerimiz, Türk iş makinaları sektörünün nazar boncuğudur” ifadelerini kullandı.
MST HAKKINDA
Sanko’nun iş makinaları sektöründeki şirketi MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretimini Gaziantep’teki 42 bin metrekarelik kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde gerçekleştiriyor. Sanko çatısı altında MST markalı olarak üretilen ekskavatör, kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve mini ekskavatör, ülke sanayine önemli değer katmaktadır.
MST, Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmalarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge Merkezinde Türk Mühendis ve teknisyenleri yürütmektedir.
SANKO HOLDİNG
SANKO Holding’in temeli 1904 yılında 7 dokuma tezgahı ile atıldı. Dördüncü ve beşinci kuşağın işbaşında olduğu SANKO’da yaklaşık 14 bin kişi istihdam ediliyor. Tekstil, enerji, çimento, ambalaj, iş ve tarım makinaları, bilişim, finans, sağlık, eğitim, AVM ve gayrimenkul olmak üzere 11 sektörde faaliyet gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here