“Namlular sussun, notalar konuşsun”

0
314

Ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yaparak alanlarında önemli kariyerlere imza atan isimleri ağırlamayı sürdüren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, bu kez de ünlü İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler’i ağırladı. Vazzoler, öğrencilerle yaptığı söyleşide dünya barışı için önemli mesajlar vererek, “Namlular sussun, notalar konuşsun” dedi.   
Kuruluşunun 54’üncü yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Mesleki alanda ulusal ve uluslararası alanlarda isim yapmış yerli ve yabancı konuklara ev sahipliği yapmayı sürdüren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, bu kez de ünlü İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler’i ağırladı. GKV Özel Ortaokulu müzik öğretmenleri koordinasyonunda gerçekleşen organizasyonda İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler; öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşinin ardından yetenekli minik piyanistleri de sahneye alarak onlarla birlikte piyano çaldı. Söyleşisinde dünya barışı için önemli mesajlar veren İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler, “Namlular sussun, notalar konuşsun” dedi.   
Müziğin evrensel bir dil olduğunu ve insanların bu dilde buluştuğunu belirten Vazzoler, Gaziantep Kolej Vakfı Özel okullarının müzik alanında ki başarılarına da değinerek müziğin insan yaşamındaki olmazsa olmazların başında yer aldığını ifade etti. Öğrencilere piyano resitali sunarak herkesin beğenisini kazanan İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler söyleşi ve konserinin ardından öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak müzik dünyasıyla ilgili birçok bilgi verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here