NTO sponsorluğunda bilgi yarışmaları başlıyor

0
256

Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan bilgi yarışmaları kura çekimi Nizip Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleşti. 26 Şubat’ta başlayacak olan bilgi yarışmalarına Nizip ve çevre köylerinde bulunan 44 ortaokul katılacak.
Nizip Ticaret Odası olarak eğitime ve çocukların geleceğine önem verdiklerini belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde bilgi yarışmalılarının bu yıl 15 incisini düzenlemekteyiz” dedi.
Yarışmaya katılacak olan tüm okullara ve öğrencilere başarılar dileyen Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özyurt, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geleneksel hale getirdiğimiz bilgi yarışmalarının bu yıl da düzenlemenin mutluluğu içerisindeyiz. Düzenlenen bilgi yarışmaları, öğrencilerimizin ufkunu açmakta ve okullarımızın bilgi seviyelerini de belirleyerek eksikliklerini gidermelerine katkı sağlamaktadır. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi bir nebze olsa da eğitime teşvik etmek ve onurlandırmak amacıyla Odamız tarafından çeşitli hediyeler dağıtılacaktır. Birinci olan okula plaket ve öğrencilerine tam altın, ikinci olan okula plaket ve öğrencilerine yarım altın, üçüncü olan okula plaket ve öğrencilerine çeyrek altın verilecektir. Bu çalışmalarda sürekli işbirliği içerisinde olduğumuz Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve değerli hocalarımıza teşekkür eder, kura çekiminin tüm okullara hayırlı olmasını dilerim.”
Nizip Ticaret Odası’nın bu yılda milli eğitim camiasına desteğinin devam ettiğini belirten Nizip İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Demir ise “Odamız yıllardan beri gerek bilgi yarışmalarında gerekse eğitime verdiği büyük desteklerle ilçemizde sürekli adından söz ettirmektedir. 23 Nisan törenlerinde bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve okullarımıza hediyeleri dağıtılacaktır. Nizip Ticaret Odası ve Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaklaşık yirmi yıldır işbirliği yapmaktadır ve bu nedenle artık kardeş kurum olmuştur. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası yönetim kurulu ve meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Gerçekleşen törene NTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Karabacak ve Nizip’te bulunan ortaokul müdürleri de katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here