NTO’da 500 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek

0
213

Nizip Ticaret Odası (NTO) tarafından ülke ekonomisine katkı sağlamak ve istihdamı arttırmak için 500 kişiye eğitim programları düzenlenecek.
Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “Eğitim çalışmalarımız kapsamda Odamızda 2018 yılında 500 kişiye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir” dedi.
Dengeli bir ekonomik kalkınma, işsizliğin önlenmesi ve sosyal refahın sağlanması için girişimcilere destek olduklarını ifade eden NTO Başkanı Mehmet Özyurt, “Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü ve Nizip Ticaret Odası işbirliği ile kendi işini kurmak isteyen kişilere, iş fikirlerini girişim ve işletme haline getirme yolunda teşvik etmek amacıyla vereceğimiz eğitimler sonrasında başarılı olan girişimciler KOSGEB’in 50 bin lira hibe desteği ve 100 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkânı bulacaklardır. Girişimcilik eğitimlerimizde 500 kişiye Uygulamalı Girişimcilik eğitimi verilerek kursta başarılı olan katılımcılara sertifika verilecektir. Ayrıca kursa katılmaya hak kazanan işsiz ve çalışmayan girişimci adaylarına eğitim süresince günlük 20 lira ücret verilecektir. Derslere yüzde 90 oranında devam zorunluluğu bulunmaktadır. 25’er kişilik gruplar halinde 4 gün sürecek olan eğitimlere katılmak isteyen girişimci adaylarının Odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here