Öğrenci yurtları daha güvenli olacak

0
332

Gaziantep’te yüksek öğrenim yurtlarında barınan ve üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi, başta güvenlik olmak üzere her türlü olumsuz etkiden uzak tutulması konusu Vali Yerlikaya başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.  
Valilik Atatürk Toplantı salonunda Vali Yerlikaya başkanlığında yapılan toplantıya Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Sanko Üniversitesi temsilcileri, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Uysal, ilçe belediye başkanları ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Gaziantep’teki üniversitelerde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin öğrenimlerini huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlamalarını sağlamak amacıyla yapılan toplantıda alınacak güvenlik tedbirleri ve kurumlar arası işbirliği konuları görüşüldü.  
Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Yerlikaya “İlimizde eğitim gören bütün öğrencilerimiz bizlere birer emanettir. Onların huzur ve güven içerisinde eğitimlerini tamamlayarak hayata atılmaları en büyük temennimiz. Kurumlarımız inanıyorum ki bu konuda her türlü imkan ve işbirliğini sağlayacaklardır” dedi.
Öğrenci yurtlarının güvenliğinin ele alındığı toplantıda alınan kararların takibi ve periyodik olarak gözden geçirilmesi kararlaştırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here