Öğrenciler, orman temizledi

0
314

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları bünyesinde faaliyet gösteren bütün eğitim kurumlarında düzenlenen etkinliklerle Uluslararası Dünya Su Günü ve Orman Haftası kutlandı. Suboğazı Ormanı’na giden GKV’li öğrenciler ormanın gelişmesine zarar veren atıkları toplayarak ağaçların daha sağlıklı gelişmesi için adeta bütün ormanda temizlik yaptı.
Dünya Su Günü etkinlikleri Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde farklı etkinliklerle kutlandı. Hafta boyunca süren etkinliklerde GKV Özel Okulları öğrencilerine Gaziantep Ağaç Yetiştirme ve Koruma Derneği bünyesinde bilinçli çevrecilik ve ağaç yetiştirme üzerine çeşitli eğitimler verildi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Cemil Alevli Koleji Bakalorya 9 ve 10’uncu sınıf IB öğrencileri ve Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencileri ile birlikte Suboğazı Ormanı’na giden öğrenciler ormanda ağaçlara zarar veren tırtılları temizleyerek doğaya ve yaşadıkları dünyaya destek verdi.
55 öğrencinin katıldığı gönüllü etkinlikte IB Diploma program Koordinatörü Özlem Kara, öğrencilerimizin tırtılları toplamada gösterdikleri azim ve sorumluluk duygusu öğrenci profilimizin yüksek kalitesinin bir göstergesi olduğunu vurgularken Ağaç Yetiştirme ve Koruma Derneği Üyesi Özlem Çetindağ Karaca, yeni nesillerin doğaya ve çevreye duyarlılıklarını gösterdikleri bu tür sosyal sorumluluk ve bilinçten dolayı öğrencileri kutlayarak dernek tarafından kitapçık hediye edildi. Öğrenciler etkinlik sonunda yaptıkları değerlendirmede doğal yapının korunması ve geliştirilmesi için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürüteceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here