Öğrenciler tohum ekti, fidan dikti

0
222

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları öğrencileri, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziantep Fidanlık Şefliğini ziyaret eden öğrenciler tohum ekip fidan dikti.
Orman Haftasını çeşitli etkinliklerle kutlayan GKV Özel İlkokulu öğrencileri, ziyaret ettikleri Gaziantep Fidanlık Şefliği ve Gaziantep Ağaçlandırma Derneğinde yetkililerden fidan dikme, tohum ekme ve ağaç yetiştirme konularıyla ilgili bilgi aldı. Tohum ekerek fidan yetiştirmenin önemi, fidan dikme teknikleri ve ağaçların sağlıklı yetiştirilmesiyle ilgili bilgiler edinen öğrenciler yetkililerin de yardımıyla tohum ekip fidan dikti. Etkinlik sonunda yetkililere teşekkür eden öğrenciler Türkiye’nin her yerinde ormanlar yetiştirilmesi, mevcut ormanların korunması ve geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.
GKV Hatıra Ormanı’na her yılın değişik mevsimlerinde gittiklerini de ifade eden öğrenciler, Hatıra Ormanına da sürekli yeni fidanlar ektiklerini söyledi. Orman Haftası etkinliklerinin hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle kutlanmaya devam edileceği ve çocukların bu konularda daha hassas olabilmeleri için söyleşi, resim sergisi ve farkındalık projelerinin yapılacağı da bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here