Öğrencilere test çözme teknikleri anlatıldı

0
367

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrencilere yönelik Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Liselerinde düzenlenen ‘Test Çözme Teknikleri’ semineri büyük ilgi gördü.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinde düzenlenen test çözme teknikleri semineriyle öğrencilere test çözümü sırasında uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi. Büyük ilgi gören seminer GKV Özel Okulları rehber öğretmeni Bilge Bozgeyik Kılıç tarafından gerçekleştirildi. Bilge Bozgeyik Kılıç, öğrencileri uyararak sınav öncesi test çözme tekniklerini bütün kurallarıyla uygulamalarını ve gerçekleştirilecek sınavlarda daha başarılı olabileceklerini ifade etti.
Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik gerçekleştirilen seminerin öğrenciler için büyük önem taşıdığını ifade eden Kılıç, “Öğrencilerimizin yeni adıyla Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda daha başarılı olabilmek adına bu teknik bilgilerin kullanımıyla bir adım daha önde olabilecekleri ‘bilgi, yorum, dikkat ve hız’ ana başlıklarından yola çıktık. Bu ana başlıklardan hareketle turlama tekniği, soruyu doğru anlama ve yorumlama, kodlamayla ilgili de paylaşımlarda bulunarak öğrencilerimizle karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Öğrencilerin yeni sınav sistemiyle ilgili merak ettiği konuları da aydınlığa kavuşturduk. Sadece bizim öğrencilerimiz değil bu sınava girecek olan bütün öğrencilerin bu tür etkinliklere katılarak test çözme teknikleri hakkında bilgi sahibi olması ve öğrendikleri teknikleri sınavlarda uygulayarak başarılı olmak için çalışmaları gerekmektedir. Kurumlarımızda benzeri seminerler dönem sonuna kadar rehberlik servisimiz tarafından verilmeye devam edilecektir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here