Oğuzeli Belediyesi’nden, ev kadınlarına meslek kursu

0
435

Oğuzeli Belediyesi tarafından Salman ve Ayşe Balat Kültür Sitesi’nde ‘Meslek Edindirme’ kursları büyük ilgi görüyor. Farklı meslek dallarıyla tanışan Oğuzelili ev hanımları hem el becerilerini geliştiriyor hem de meslek öğreniyorlar.   
Oğuzeli’nde yaşayan ev hanımları el becerileri doğrultusunda eğitim aldığını vurgulayan Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “7’den 70’e her yaştaki kadına hitap edecek kurslar açtık” dedi.
Salman ve Ayşe Balat Kültür Sitesi’nde ‘Meslek Edindirme’ kurslarını ziyaret eden Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç kursiyerlerle yakından ilgilenirken eğitimcilerden bilgi aldı.    
“İLÇE EKONOMİSİNİ BÜYÜTECEKLER”
Amaçlarının kurslarda kültür ve sanat bilincini yaygınlaştırmak ve geliştirmek olarak açıklayan Başkan Kılıç, şöyle konuştu:
“Kursiyerlerimiz burada üretici konumuna gelip topluma katkı sağlayan bireyler haline gelecek. Kursları başarıyla bitiren ev hanımları kollarına altın bilezik takmış olacak. Açtığımız kursların kursiyerlerimize meslek edindirmenin yanı sıra sosyal yönden de büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kadın istihdamına belediye olarak çok önem veriyoruz kurslarımızda da buna öncelik veriyoruz. Kurslarımız sayesinde istihdam olan kadınlar ilçe ekonomisini büyütecek. Talep gelmesi durumunda kurs sayımızı arttırabiliriz.”  
KURSİYERLERDEN BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR
Salman ve Ayşe Balat Kültür Sitesi’nde eğitim gören kursiyerler kendilerine böyle bir imkanı sunduğu için Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’a teşekkür etti. Hem el becerilerini geliştirip hem de meslek öğrendiklerini belirten ev hanımları aldığımız eğitimlerle kendilerini topluma daha faydalı hissettiklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here