Oğuzeli Belediyesi’nden, ‘soba zehirlenmesi’ uyarısı

0
595

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde, Belediye kış aylarının gelmesi ile birlikte yaşanabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşı uyardı.  
Vatandaşı bilinçlendirmek için belediye ekipleri ilçenin belirli noktalarına afişler asarken, Oğuzeli Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri tarafından ise Oğuzeli esnafına broşür dağıtıldı. Minik meclis üyeleri zehirlenmelerin özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaştığının altını çizerek “Yanlış kullanım ve ihmal yüzünden karbon monoksit zehirlenmeleri hemen her yıl kış aylarında tehlikeli boyutlara ulaşmakta hatta ölümlere sebebiyet vermektedir” dediler.
Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Tüm hemşerilerimizi soba kullanırken daha dikkatli olmaya davet ediyor, huzurlu ve sıcak bir kış geçirmenizi diliyorum” dedi.
Alınacak küçük tedbirler ile zehirlenmelerin önüne geçilebileceğini vurgulayan Kılıç, vatandaşlardan daha dikkatli olmalarını istedi.
Karbonmonoksitin renksiz ve kokusuz bir gaz olduğunu ve solunduğunda ölümcül sonuçlar ortaya çıkardığının altını çizen Kılıç “Yaşanılacak böyle durumlarda itfaiye ekiplerine ve 112 acil sağlık ekiplerine hemen haber verilmeli” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here