Oğuzeli zabıtası fırınları denetledi

0
262

Oğuzeli Belediyesi zabıta ekipleri ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçede bulunan pide fırınları denetlendi.
Halkının sağlığını korumak amacıyla yapılan denetimlerde işyerleri sağlıklı üretim yapmaları konusunda uyarıldı.
“VATANDAŞIN SAĞLIĞINI DÜŞÜNEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ”
Vatandaşın sağlığını korumak, gözetlemek ve sağlıklı gıda ürünlerini ulaşmalarını sağlamak amaçlı denetimler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, insan sağlığının her şeyden önemli olduğu söyledi.
Denetimler hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, “Vatandaşın Sağlığını Düşünen Belediyecilik Anlayışı ile çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İlçe Tarım ekipleri ile belediyemiz zabıta ekipleri ilçemizde faaliyet gösteren pide fırınlarının denetimini yaparak hijyen ve gramaj kontrolü yaptı. İnsan sağlığını yakından ilgilendiren konularda hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Ekiplerimiz tarafından tespit edilen eksiklikler konusunda mevzuat hükümlerine göre yasal işlem başlatılmış olup, tüm işletme sahiplerine halkımıza daha kaliteli ve sağlıklı ürünlerin sunulması konusunda bilgilendirme yapılıyor. Kurallara uyan esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here