Oğuzeli’nde arıcılık projeleri üretiliyor

0
352

Gaziantep Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Koca ve yönetim kurulu üyeleri, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’a makamında ziyarette bulunarak çalışmaları hakkında bilgi verdi.   
“ÜRETENİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Kırsal kalkınma konusunda birçok alanda projeler ürettiğini belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Oğuzeli Belediyesi olarak üretenin her zaman yanındayız” dedi.
Başkan Kılıç, “Oğuzeli’nde arıcılığı daha ileri götürebilecek projeler üretmeye gayret gösteriyoruz. Arı ürünlerinin insan sağlığı açısından faydaları düşünüldüğünde, arıcılığın daha fazla geliştirilmesi ve arı ürünlerinin tüketiminin daha çok yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Gaziantep Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Koca ve yönetim kurulu üyelerine yapmış oldukları nazik ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.   
“İNSAN SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Arıcılık ve arı ürünleri hakkında bilgi veren Gaziantep Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Koca arı ve arı yetiştiriciliğinin önemine dikkat çekti.
Arı balının, polenin ve arı sütünün insan sağlığı ve yaşam açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Başkan Koca, arıdan başka bu görevi üstlenen başka bir canlının olmadığını belirtti.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here