Oğuzeli’nde, duygu yüklü ‘Şehitler Sergisi’

0
655

Gaziantep’in Oğuzeli Belediyesi, tarafından vatani görevi başında şehit olan askerler için anma töreni düzenledi. Oğuzeli nüfusuna kayıtlı şehitlerin fotoğraflarının ve hayat hikayelerinin yer aldığı şehitler sergisi açıldı. 
Oğuzeli İlçe mezarlığında düzenlenen anma törenine; Kaymakam Rızvan Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı. Şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende dualar edildi ve mevlid okutuldu. Şehitlik’te yapılan törenin ardından gazeteci Okan Çelik tarafından hazırlanan ‘Şehitler Sergisi’nin açılışı yapıldı. Sergide, görevi başındayken şehit düşen Oğuzeli nüfusuna kayıtlı askerlerin fotoğraflarının ve hayat hikayelerinin yer aldığı tablolar sergilendi. Yakınlarının fotoğraflarını gören şehit yakınları duygu dolu anlar yaşadı.
Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, sergi açılışı sırasında yaptığı konuşmada, “Oğuzeli Belediyesi olarak çok anlamlı bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vatanı, bu toprakları bize yurt eden şehitlerimizi bugün rahmet ve minnetle anıyoruz. Bir ülkenin vatan olabilmesi için şehitlere ihtiyacı vardır. Bu şehitlerimizin sayesinde hür ve bağımsız olarak ülkemizde refah içerisinde yaşayabiliyoruz. Şehitlerimizi anarken siz şehit ailelerine de saygılarımızı sunuyoruz” dedi. 
Konuşmaların ardından Şehit Aileleri Derneği tarafından Başkan Kılıç’a teşekkür plaketi verildi. Başkan Kılıç da, sergiyi hazırlayan gazeteci Okan Çelik ve emeği bulunan Mezine Sırakaya’ya plaket verdi. Sergi açılışının ardından Kaymakam Eroğlu ve Başkan Kılıç, şehit ailelerine karanfil hediye etti. Program şehit aileleri için düzenlenen yemek programı ile son buldu.
Sergide yer alan fotoğraflar Oğuzeli Belediyesi’nde oluşturulacak Şehitler Köşesi’ne konulacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here