Oğuzeli’nde fırınlara zabıta denetimi

0
442

Gaziantep’te Oğuzeli Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelinde pide ve somun fırınlarını denetledi. İlçe halkının sağlığını korumak için yapılan denetimlerde kurallara uyan esnafa teşekkür edilirken uymayanlara cezai işlem uygulandı. İşletmeler, sağlıklı üretim yapmaları konusunda uyarıldı.   
“HALK SAĞLIĞINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”
Vatandaşın sağlığının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Denetimlerimizde gıda konusuna büyük önem veriyoruz ve daha hassas çalışıyoruz” dedi.
Vatandaşların gönül rahatlığı ile alışveriş yapmaları için ekiplerin gece gündüz çalıştığını anlatan Başkan Kılıç, “Yaptığımız denetimlerde işletmenin hijyeni, ekmeğin gramajı, iş yeri ruhsatı ve çalışanların kılık kıyafeti gibi konularda çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Ekiplerimizin yapmış olduğu sıkı denetimlerde gösteriyor ki esnafımızda istenilen düzeye gelmiş durumda. Göstermiş oldukları hassasiyet için işletmecilerimize ve zabıta ekiplerimize teşekkür ediyorum. Oğuzeli’nde yaşayan vatandaşlarımızın da bize güvenmelerini ve yaşadıkları problemleri bizimle iletişime geçmelerini istiyoruz” diye konuştu.
ESNAF DENETİMLERDEN MEMNUN
Yapılan denetimleri olumlu bulan fırıncı esnafı Oğuzeli Belediyesi zabıta ekiplerine teşekkür etti. Toplumun sağlığını yakından ilgilendiren bir sektörde olduklarını söyleyen fırıncı esnafı, “Yapılan denetimlerin işini iyi yapan ile yapmayanı ayırdığını ve bu tür uygulamaların yapılması hem biz işletmeciler hem de tüketiciler için daha faydalı olacağına inanıyoruz” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here