Oğuzeli’nde, ödüllü 25 Aralık koşusu

0
424

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümü nedeniyle ‘25 Aralık Mücadele Koşusu’ düzenlendi.  
Oğuzeli Belediyesi’nin düzenlediği koşuya ilgi yoğun oldu. Küçük, Yıldız ve Genç kategorisinde düzenlenen ve Karpuzatan bölgesinden başlayan koşular Oğuzeli Belediyesi önünde son buldu.  Koşuda dereceye giren sporculara ödül ve hediyelerini Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Oğuzeli Jandarma Komutanı Yunus Göl, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Şefik Işık, Oğuzeli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çıldır, Oğuzeli Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Salim Uğur tarafından verildi.  
Koşu sonrası yaptığı açıklamada 96 yıl önce atalarımız tarafından büyük bir miras bırakıldığını vurgulayan Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Bize bırakılan mirasın emanetçisi ve koruyucusuyuz. Gaziantep Savunması eşine tarihte bir daha rastlanmayan bir destandır. Bu şanlı savunma, yalnız Gazianteplilerin değil, bütün insanlık dünyasının hayret, takdir ve hürmetini kazanmıştır. Bu büyük zaferin 96. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum. Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü münasebeti ile düzenlemiş olduğumuz 25 Aralık Mücadele koşusunda mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcularımızı tüm kalbimle tebrik ediyorum” dedi.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here