Oğuzeli’nde yol genişletme çalışması

0
304

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde belediye tarafından Kurtuluş Mahallesi’nde başlatılan yol genişletme çalışmalarını tamamladı. 67 yıl önce yapılan ve yol ortasında kalan evin yıkımı gerçekleştirilerek yol genişliği 9 metreye çıkarıldı.
Daha önce iki kişinin yanyana geçemeyeceği yolu genişleterek trafik akışını rahatlattıklarının belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Vatandaşımızın rahat etmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.
Yapılan yıkım ve yol genişletme çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, “Planlama ile uygulamayı birleştiren Belediyecilik Anlayışı ile çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Uzun yıllardır ilçemize bağlı Kurtuluş Mahallemizin kanayan yarası haline gelen dar sokak Belediyemiz Fen İşleri Ekipleri tarafından genişletilerek 1.5 metre olan yol 9 metreye çıkartıldı. 67 yıl önce yapılmış ve yol ortasında kalan evin sahibi ile görüşerek gerekli işlemleri başlattık. İlk olarak evin yıkımını gerçekleştirerek yol genişletme çalışmalarını ekibimiz çok kısa bir sürede tamamladı. Yaptığımız yıkım ve yol genişletme çalışmaları sayesinde Kurtuluş Mahallemizde trafik akışı rahatladı. Hemşerilerimizin nerede ne zaman hizmet ihtiyacı varsa Oğuzeli Belediyesi olarak vatandaşımızın daha rahat ve konforlu yaşaması için her yere hizmet götürmeye devam edeceğiz. İlçemizin her yerine yetişmeye gayret gösteriyoruz. Tempomuzu düşürmeden daha çok arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here