Oğuzeli’nde zabıtadan yılbaşı denetimi

0
312

Gaziantep’te, Oğuzeli Belediyesi zabıta ekipleri yaklaşan yılbaşı öncesi ilçe genelinde pastane ve tatlı imalathanelerini denetledi.   
İlçe halkının sağlığını korumak için yapılan denetimlerde kurallara uyan esnafa teşekkür edilirken uymayanlara cezai işlem uygulandı. İşletmeler sağlıklı üretim yapmaları konusunda uyarıldı.
“VATANDAŞIN SAĞLIĞINDAN TAVİZ VERMEYİZ”
Halk sağlığını yakından ilgilendiren konularla ilgili zabıta ekiplerinin aralıksız denetimlerini sürdürdüğünü belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Vatandaşın sağlığı söz konusu ise taviz vermemiz mümkün değil” dedi.
Başkan Kılıç, “Yaklaşan yılbaşı öncesi pasta ve tatlı üretimin ve satışının yapıldığı imalathanelerde, gıda maddelerinin kontrolünü yaparak vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda üretilen yiyecekleri tüketmesini sağlamaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz denetimler esnasında yönetmeliğe uygun şartlar üretim yapmayan işyeri sahiplerini uyararak, eksiklerini tamamlaması yönünde süre verdi. Belirtilen sürede eksikliklerini tamamlamayan işyerleri hakkında gerekli yasal işlemleri yapacağız. Umuma açık ve halk sağlığını direk etkileyen imalathane ve benzeri iş yerlerinde denetimlerimiz aralıksız devam edecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here