Organize suç örgütü çökertildi

0
288

Gaziantep merkezli 4 ilde düzenlenen suç örgütü operasyonunda gözaltına alınan 19 kişiden 3’ü tutuklandı 16 şüphelinin sorgusu devam ederken, 3 kişi de aranıyor. Operasyonda 1 tabanca, 2 tüfek, çok miktarda para, senetler ve ses kayıt cihazı ele geçirildi.
Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Gaziantep merkezli olmak üzere Antalya, İstanbul ve Muğla’da, “suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak”, “nitelikli yağma”, “parada sahtecilik”, “paraya eşit sayılan değerlerde sahtecilik”, “uyuşturucu madde ticareti”, “ihaleye fesat karıştırmak”, “kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak”, “örgüt kapsamında görevi kötüye kullanmak” suçlarını işledikleri ifade edilen şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.
Gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda Gaziantep’te 16, Antalya’da 2 ve Muğla’da 1 kişi olmak üzere toplam 19 kişi gözaltına alındı. Yakalanan kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1 tabanca, 7 şarjör, 84 mermi, 11 muhtelif tabanca parçası, 2 tüfek, 11 av tüfeği fişeği, 8 gram uyuşturucu, 20 bin 700 lira, bin 800 dolar ve 40 avro para, 21 adet 9 şahıs adına düzenlenmiş 469 bin lira değerinde senet, 15 adet boş senet, 1 adet anahtarlık şeklinde ses kayıt cihazı, 1 cep telefonu, 1 nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 flaş bellek ele geçirildi.
Şüphelilerden 3’ü sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak, cezaevine konuldu. Diğer şüphelilerin emniyetteki yasal işlemlerine devam ediliyor. Örgüt üyesi oldukları kaydedilen 3 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here