Ortadoğu’nun barışını hayal ediyoruz

0
314

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Yurtdışındaki Türkler ve Akraba Toplulukları Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YTATAUAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, “Ortadoğu’nun kalkınması için barışı hayal ediyoruz” dedi.
YTATAUAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, yurdumuzun dört bir tarafında sivil toplum örgütleri, üniversiteler, öğrenciler ve halkımızın Afrin’deki Zeytin Dalı Operasyonu’na desteklerini sunduklarını belirterek, “Biz de başta merkezimiz olmak üzere Afrin’deki Zeytin Dalı Operasyonunu tam manasıyla desteklediğimizi ve sınır ötemizde neresi olursa olsun terörist unsurlardan temizlenmesini ve bölgesel barışın gerçekleşmesini için umut ediyor, dua ediyoruz” diye konuştu.
TÜRKMEN ÖĞRENCİLER GAÜN’DE EĞİTİM GÖRÜYOR
Türk dünyasından pek çok misafir öğrtencileri olduğunu bunların içinde en kalabalık grubu yaklaşık 200 kişiyle Suriye Türkmenlerinin oluşturduğunu kaydeden Yrd. Doç. Dr. Tansü, “Suriye’de bir an önce barışın kurulması ve Suriye Türkmenlerinin yeni kurulacak Suriye’de hak ettikleri yeri almasını her şeyden çok istiyoruz ve ümit ediyoruz. Üniversitemizde 80’e yakın Irak Türkmen’i öğrencimiz var. Bunların yarısından fazlası lisansüstü eğitim görüyor. Ortadoğu’nun kalkınması için, Ortadoğu Türklüğünün kalkınması için daha çok Ortadoğu’dan Türk asıllı ve akraba topluluk öğrencinin üniversitemize, üniversitelerimize gelmesi ve buralarda eğitim görmesi en büyük hayalimiz. Bizler Ortadoğu’nun barışını hayal ediyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here