Osmaniyeli işadamından Kilis’e destek ziyareti

0
856

Osmaniyeli işadamı Nurettin Mart, beraberinde kalabalık bir grupla Kilis’e destek ziyaretinde bulundu. Suriye’deki PKK/YPG’li teröristlerin roket saldırılarına hedef olan Kilis’i ziyaret eden Nurettin Mart, Mehmetçik ve Kilis halkına destek mesajları verdi.
Suriye’nin Afrin Bölgesindeki terör örgütleri PKK/PYD ve DEAŞ hedeflerine karşı Türkiye’nin başlattığı Zeytin Dalı operasyonunun hemen ardından sınır bölgelerinde bulunan Hatay ve Kilis’e teröristler tarafından atılan roketler sonucu yaşanan sıkıntılardan dolayı Osmaniyeli işadamı Nurettin Mart Kilis’e destek ziyaretinde bulunarak,roket düşmesi sonucu hasar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.
Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Ellek kasabasından kalabalık bir grupla konvoy eşliğinde Kilis’e gelen İşadamı Nurettin Mart, “Son günlerde yaşanan olaylardan dolayı Kilisli hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şehrimize atılan roketler sonucu şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim. Bugün Osmaniye Ellek kasabası halkı olarak sizlerle birlikte acılarınızı paylaşmaya geldik. Acınız acımızdır” dedi.
Roket düşmesi sonucu hasara uğrayan tarihi Çalık Camii’nde incelemelerde bulunan Mart, Kilis Emniyet Müdürlüğü ve esnafı da ziyaret etti. Esnaflarla bol bol sohbet eden Mart ve beraberindekiler, “Birlik ve beraberlik içerisinde verilen mücadelemiz milletimize ve ordumuza büyük moraldir. Allah’ın izniyle şanlı ordumuz en kısa süerde bölgeyi teröristlerden temizleyecek ve zaferle dönecektir. Bizlerde ülkemizin yaşadığı beka sorununu aşmak için el ele gönül gönüle vereceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Düşman korku içerisindeyken devletimiz, milletimiz ve ordumuz zaferle taçlanacak” diyerek, esnafa ve Kilislilere moral verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here