Özdemirbey Caddesi’nde sona yaklaşıldı

0
291

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından şehrin trafiğini rahatlatmak için yapılan Özdemirbey Caddesi yol genişletme çalışmalarında sona gelindi.   
Gaziantep ulaşımının ana arterlerinden birisi olup, şehir merkezi ile Karataş-Akkent gibi yüzbinlerce vatandaşın yaşadığı bölgeyi birbirine bağlayan Özdemirbey Caddesi’nin devamı olan Düztepe-Dutluk arasındaki yol çalışmalarında sona gelindi. Özdemirbey Caddesi’nin genişletilmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olan Şahinbey Belediyesi bu anlamda asfalt çalışmalarını yapmak için alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını bekliyor.
ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANMAK ÜZERE
Ekibiyle birlikte yapılan son çalışmaları yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Özdemirbey Caddesi’nde adım adım sona yaklaşıldığını belirterek, “Özdemirbey Caddesi bizim güney-kuzey istikametinde olan en önemli caddemiz. Daha önce Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Düztepe arasındaki 2 şeritli yolu 6 şerite çıkarıp, vatandaşın hizmetine sunmuştuk. Bu yolun devamı olan Düztepe, Dutluk arasında kalan yol çalışmamız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu bölgede kamulaştırma çalışmalarını tamamlayıp akabinde reklaj çalışmamızı yaptık. Şimdi de alt yapı çalışmaları yapılıyor. Bu caddemizde yeniden yol yapımı çalışması olmaması için GASKİ, GAZDAŞ ve TEDAŞ gibi alt yapı kuruluşlarımızın çalışmaları sürüyor. Bu konuda çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Hava şartları da müsaade ederse bizde bir hafta içerisinde refüj ve asfaltlama çalışmasına başlayacağız. Böylece Düztepe-Dutluk arasındaki yolu da vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here