Pasaport ve ehliyetleri Nüfus Müdürlüğü verecek

0
300

Gaziantep Valiliği, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren Nüfus Müdürlüğü’nde yapılacağını açıkladı.
Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada, 676 sayılı OHAL kapsamında 676 sayılı bazı düzenlemeler yapılması hakkındaki kanun hükmündeki kararnamenin 25’inci maddesine değinilerek, “Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirilmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek” işi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüz ile bağlı 8 İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde gerekli altyapı ve fiziki hazırlıklar tamamlanmıştır.
2 Nisan 2018 tarihinden itibaren Hususi (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) pasaport iş ve işlemleri İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüzce,
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Sürücü Belgesi iş ve işlemleri Karkamış İlçemiz hariç tüm ilçelerimizdeki İlçe Nüfus Müdürlüklerimizce yürütülecek olup, mevcut hizmet binaları kullanılacaktır.
Ayrıca randevu.nvi.gov.tr internet adresinden ve 199 çağrı merkezinden randevu işlemleri yürütülebilecektir” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here