PÖH’ler dualarla Afrin’e uğurlandı

0
258

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi’nde görevli polisler, PKK/KCK-PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine mensup teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere dualarla yola çıktı.
Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen uğurlama törenine Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve emniyet mensupları katıldı.
Uğurlama töreninde özel harekât polislerine hitap eden Vali Yerlikaya, “Her biriniz kutsal bir görevi icra etmek üzere yola çıkıyorsunuz. Sizlerin yüreğindeki inanç ve cesaret bu ülke üzerinde hain emelleri olan bütün teröristlere büyük bir korku veriyor. Sizlerdeki bu inanç oldukça Allah’ın izniyle tüm oyunlar bozulacak, tüm planlar suya düşürülecektir. Sizler seçilmiş özel insanlarsınız. Ben eminim ki sizin yerinizde olmak isteyen binlerce on binlerce insanımız var. Bu yüce görevi Allah herkese nasip etmiyor. Sizlerle gurur duyuyoruz, tüm yöneticilerimiz ve 80 milyon vatandaşımız olarak sizlerle gurur duyuyoruz, dualarımız her zaman sizlerle. İnşallah bu görevi layıkıyla yerine getirip sağ salim döneceksiniz. Allah ayağınıza taş değdirmesin” dedi.
Kurban kesilmesi ve İl Müftüsü Ahmet Çelik eşliğinde okunan duanın ardından, komando yemini eden özel harekât polislerinden oluşan 22 kişilik tim coşkuyla uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here