Polis Gücü Hokey takımı Prag’a gitti

0
230

Avrupa Şampiyon Kulüpler Salon Turnuvasında Türkiye’yi temsil edecek olan Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey takımı, turnuvanın düzenleneceği Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a gitti. Gaziantep Havalimanında konuşan Polis Gücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan sporcuların morallerinin yüksek olduğunu ve şampiyon olarak dönmek istediklerini ifade etti.
Türkiye Salon Hokeyi Şampiyonu Gaziantep Polis Gücü Spor kafilesi Çek Cumhuriyeti’nde 16-18 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Salon Turnuvasına katılmak üzere Prag’a gitti. Turnuvayla ilgili bütün hazırlıkları tamamladıklarını söyleyen Mehmet Kaplan, takımın başarılı olması için çalışacaklarını ve hedeflerinin Avrupa Şampiyonu olarak Türkiye’ye dönmek olduğunu ifade etti.
Kaplan, sporcuların morallerinin yüksek olduğunu dile getirerek şunları dedi: “Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti Prag’a gidiyoruz. Avrupa Şampiyon Kulüpler Salon Turnuvasına Türkiye’yi temsilen katılacağız. Şampiyonayla ilgili bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Turnuvada takımımız Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Ukrayna, Galler, Macaristan, Slovakya ve Slovenya takımları ile mücadele edecek. Hedefimiz bu turnuvadan şampiyonluk kupası alarak ülkemize dönmektir. Gaziantep Polis Gücü Sporun dünya genelinde tanınan bir takım olup Prag sonrası Mayıs ayında da yine Avrupa’da 18-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Açık Alan Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında da kız ve erkek takımlarımızla yarışacağız. Mayıs ayında Kız Hokey Takımımız Viyana’da Erkek takımımız da Kopenhag da Avrupa Açık Alan Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında mücadele edecekler. Bunlarla da ilgili çalışmalarımız sürüyor.”
Takımı kafilesini uğurlamaya gelen sporcu yakınları ve taraftarlar ise, sporcularla hatıra fotoğrafları çektirerek başarı dileklerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here