Polis Gücü, Prag’da Macaristan’ı farklı yendi

0
231

Avrupa Şampiyon Kulüpler Hokey Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı, şampiyonadaki ikinci maçında Macaristan ekibini adeta gol yağmuruna tuttu. Şampiyonanın ilk maçını Slovakya’nın en güçlü takımı olan Senkvice Hokey Takımıyla yaparak 5-3’lük skorla rakibini geçen Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı, ikinci maçında Macaristan ekibini 9-4’lük farklı bir skorla yenmeyi başardı.
Avrupa Şampiyon Kulüpler Hokey Şampiyonasının birinci gününde Slovakya ekibini yenen Gaziantep Polis Gücü Hokey Takımı ikinci maçında Macar rakibine de acımadı. 9-4’lük farklı bir skorla rakibini adeta gol yağmuruna tutan Gaziantep Polis Gücü, elde ettiği başarılar Türkiye’de kamuoyunu da heyecanlandırdı. Maç esnasında ve sonrasında Türkiye’nin farklı illerinden Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı, yetkililerini telefonla arayan ve masaj gönderen sporseverlerin sevgi gösterileri sporculara da moral oldu. Yusuf Kasım’ın teknik direktörlüğünü yürüttüğü Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımında Alparslan Bozkurt, Yusuf Yaşar, Mahmut Cengiz, Mehmet Demirel, Murat Demirci, Kamil Sönmez, Celal Aydın, Ferhat Uğur, Ahmet Çeker ve Yakup Behrami görev alırken takımın en iyi sporcularından Reza Nurzade ve Cavit Gül Muhammet vizelerinin yetişmemesi nedeniyle şampiyonada görev alamadı. Bu iki güçlü sporcunun yokluğuna rağmen sahalarda destan yazan Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı sporcuları tribünlerde yapancı izleyicilerinde yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Gaziantep Polis Gücü Spor’un Avrupa liglerinde tanınan bir takım olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Kaplan son 2 maçta alınan sonuçlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sporcuları kutladı. Kaplan yaptığı değerlendirmede, “Şampiyonanın ilk gününde iki güçlü takımla karşılaşarak iyi sonuçlar aldık. Sporcularımızdan iki önemli oyuncumuz olan Reza Nurzade ve Cavit Gül Muhammet vizelerinin yetişmemesi nedeniyle şampiyonaya katılamadılar. Sporcularımız buna rağmen büyük bir özgüven içerisinde maçlarda başarılara imza atmaya devam ediyor. Bugün önemli bir maçımız daha var. Çek Cumhuriyeti’nin Slavia Prague takımıyla karşılaşacağız. Bu maç bizim için büyük önem taşıyor. Sporcularıma güveniyorum” dedi.
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Turnuvasına damgasını vuran Gaziantep Polis Gücü Spor, Gaziantep’in tanıtımında da önemli rol oynuyor. Bir çok yabancı televizyon kanalının spor programlarında gündeme gelen Gaziantep Polis Gücü Spor Kulübü gerek, Türkiye gerekse Gaziantep’in hokey sporunda ulaştığı noktanın gözler önüne serilmesine neden olurken Gaziantep içinde önemli bir tanıtım sağlıyor.
Kulüp Genel Sekreteri İsmail Eryoldaş “Kulübümüz sürekli Avrupa liglerinde birçok Avrupa ülkesinde maçlara çıkıyor. Prag’ın ardından Mayıs ayında da kız ve erkek takımlarımız 18-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Açık Alan Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında Viyana ve Kophenhag’da yarışacak bu tür etkinlikler elbette Gaziantep ve Türkiye’nin tanıtımı için büyük önem taşıyor” dedi.
Maç sonrası sporcuları kutlayan Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ve teknik heyet galibiyetin sevincini yaşarken sporcular bugün yapılacak olan ve şampiyona için büyük önem taşıyan maçla ilgili hazırlıklara başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here