Polise gelen ihbar, suç örgütünü çökertti

0
202

Gaziantep’te bir kişinin silah zoruyla kaçırılması olayı ile ilgili bir eve düzenlenen operasyonda silah atölyesi ortaya çıtı. Evde silahlarla birlikte el yapımı patlayıcı da ele geçirilirken, gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.
Gaziantep’te S.A. isimli kişinin silah zoruyla kaçırıldığı ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, Şahinbey ilçesine bağlı Turan Emeksiz Mahallesi’ndeki bir eve operasyon düzenlendi. Elleri ve ayağı bağlı olarak bulunan S.A. yaralı olarak kurtarılırken, operasyon yapılan evde ele geçirilenler polisi bile şaşırttı.
Suç örgütünün silah imalathanesi ve cephanelik olarak kullandığı evde 5 adet tabanca, 3 adet pompalı tüfek, 18 adet mermi, 1 adet el yapımı bomba (EYP), 140 adet çeşitli tabanca parçası, 28 adet tabanca imalatında kullanılan muhtelif alet ve düzenekler, 3 adet 218 bin TL değerinde senet, 1 adet elektro şok cihazı ve 2 adet bıçak elde geçirildi.
Ele geçirilen el yapımı bomba, silah ve malzemelere el konulurken, U.A., F.G. ve çocuk yaşta D.Ö isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerden F.G.’nin uyuşturucu bulundurma ve kasten yaralama gibi 23 çeşitli suçtan kaydının olduğu, U.A.’nın çeşitli suçlardan 2 kaydının bulunduğu belirlendi.
Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen U.A., F.G. ve çocuk yaşta D.Ö., tutuklanarak cezaevine konuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here