Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Sanko Üniversitesi’nde

0
544

İç Hastalıkları ve Hemotoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Gaziantep Sanko Üniversitesi’nde göreve başladı.  
Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Hematoloji Bilim Dalı çalışmalarını başlattı.
Gaziantep’te doğan ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olan Yılmaz, 1995 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanlık eğitimlerine başladı. Hematoloji uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılında Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir yıl süre ile hematolog olarak çalışan Yılmaz, 2004 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Hematoloji Bilim Dalı’nı kurdu.
2007 yılında 3 ay süre ile Hollanda’da Leiden Medical Center’da kök hücre ve terapötik aferez konularında çalışıp doçent unvanı alan Yılmaz, 2008-2009 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Kemik İliği Nakil Ünitesi’nde kemik iliği nakli eğitimi aldı.
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Eylül 2009 yılında kurulan kemik iliği nakil merkezinin kuruluşunda yardımcı sorumlu hekim olarak görev yapan Yılmaz, 2010 Ekim ayında Gaziantep’te Terapötik Aferez Merkezi’ni kurdu ve bu ünitenin sorumlu hekimi olarak görevini sürdürdü. Flow sitometri ünitesinde danışman hekim olarak hizmet veren Yılmaz, 2013 yılında profesör unvanını aldı. 11 uluslararası klinik araştırma projesinde görev yapan, uluslararası bilimsel dergilerde 48 yayını ve 44 bildirisi, ulusal düzeyde 24 yayını ve 90 bildirisi bulunan Prof. Dr. Yılmaz’ın ulusal düzeyde ve tıp alanında alınmış 9 ödülü bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here