Rus artistik patinajcılardan peşpeşe iki dünya rekoru

0
351

Rus artistik patinajcı Alina Zagitova ve Yevgeniya Medvedeva, PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar tekli kısa programda Rusya’ya peşpeşe iki dünya rekoru getirdi.
Sputnik’in haberine göre; İki dünya şampiyonluğu bulunan Medvedeva, PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları’nda 81.61 puan alarak rekor kırdı. Medvedeva’nın rekoru, dakikalar sonra bir diğer Rus artistik patinajcı olan Zagitova tarafından kırıldı. Alina Zagitova, 82.92 puan alarak dünya rekoru kırdı. 15 yaşındaki sporcu, 82 puanlık sınırı geçen ilk sporcu oldu.
Rus artistik patinajcı Medvedeva, dün PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar tekli kısa programda 81.61 puanla dünya rekoru kırdı.
PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar tekli kısa programda 15 yaşındaki Rus artistik patinajcı Alina Zagitova da 82.92 puan alarak rekoru tazeledi.
Zagitova, 82.92 puan alarak dünya rekoru kırdı. 15 yaşındaki sporcu, 82 puanlık sınırı geçen ilk sporcu oldu.

İki dünya şampiyonluğu bulunan Rus patinajcı Yevgeniya Medvedeva’nın PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda kadınlar tekli kısa programda gösterisi.

Rus artistik patinajcı Yevgeniya Medvedeva, PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda buzun üzerine çıkmaya hazırlanıyor.

Alina Zagitova, başarısıyla ne kadar konsantre olduğunu da gözler önüne serdi. Zira Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) yetkilileri dün doping testi için idrar örneği almak amacıyla sporcunun antrenmanını yarıda kesmişti.

Medvedeva ve Zagitova’nın aldığı puanlardan memnuniyet duyan antrenörleri Eteri Tutberidze.

Medvedeva ve Zagitova’nın gösterileri sırasında Rus artistik patinajcıları destekleyen taraftarlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here