Rus model serbest kalması karşılığında ‘devlet sırrı’ vermeyi teklif etti

0
444

Tayland’da çalışma izni olmadan ‘seks eğitimi’ vermesi nedeniyle tutuklanan Instagram fenomeni Rus model Anastasya Vaşukeviç, serbest kalması karşılığında ‘devlet sırrı’ verebileceğini iddia etti.
Pattaya’da vizesi bitmesine rağmen ülkede kalan ve çalışma izni olmadan seks eğitimi vermesi nedeniyle Tayland polisi tarafından tutuklanan Rus model Vaşukeviç, Rusya’nın ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası ile bağlantısı hakkında ve Rus oligarklarla ilgili gizli bilgilere sahip olduğunu iddia etti.
Vaşukeviç, hayatından endişe duyduğunu ve serbest kalması karşılığında bu bilgilere dair ‘kanıtlar’ verebileceğini ileri sürdü. İlgili Instagram hesabında Vaşukeviç, “Tayland bizi Rusya’ya gönderirse bizi öldürürler. Tüm paramızı kefalet için kullandık” ifadelerini kullanarak ABD’den ve gazetecilerden yardım istedi.
Ne gibi ‘kanıtları’ olduğu bilinmeyen Vaşukeviç, Trump’ın seçim kampanyasını yönetmesi için işe aldığı Paul Manafort’la 10 yıl önce çalıştığı iddia edilen Rus milyarder Oleg Deripaska ile bir ilişki yaşadığını söyledi.
Sosyal medya kullanıcıları ise iddiaları ‘delice’ olarak niteleyerek,Vaşukeviç’in takipçi sayısını arttırmak istediğini savundu. Lesley isimli kullanıcı, Vaşukeviç’in ifadelerini ‘kötü yazılmış bir casusluk filmi senaryosuna’ benzetti.
Öte yandan Vaşukeviç’in iddialarına inanıp ona koruma verilmesini isteyenler de oldu.
VEŞUKEVİÇ VE KİRİLLOV’UN SINIR DIŞI EDİLMELERİNE KARAR VERİLMİŞTİ
Vaşukeviç ve 9 diğer Rus vatandaşı 25 Şubat’ta Pattaya’da çalışma izni olmadan seks eğitimi vermeleri nedeniyle tutuklanmıştı.
6 kişi serbest bırakılmış, Vaşukeviç’in yanı sıra Aleksandr Kirillov’un, vize süreleri bitmesine rağmen ülkede kalmaya devam etmeleri sebebiyle sınır dışı edilmesi ve kara listeye alınmasına karar verilmişti.
Bangkok Post’a konuşan Polis Şefi Tawatchai Nongbua “Şimdilik tutuklu durumdalar. Ülkede yasadışı şekilde çalışmak ve kalmaktan dolayı suçlu bulundular” demişti.
Polis, grubun eğitim verdiği 43 Rus kursiyerin 5 günlük eğitim için 638 dolar ödediğini saptamıştı.


Kaynak: Sputnik Türkiye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here