Sağlık çalışanlarından hayat veren kampanya

0
996

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, Türk Kızılayı’nın “Öne Çık Hayat Kurtar” sloganı ile başlattığı “Bağışçı olmak isteyenler Türkiye’nin İlk Kemik İliği Bankasında Buluşuyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 25 Aralık Devlet Hastanesi tarafından başlatılan Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyasına katıldı.
BU KAMPANYA ÇOK ÖNEMLİ
Törende konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, “Her gün milyonlarca insan yeni bir hayata başlayabilmek için bizlerden gelecek bağışı bekliyor. Bazen tek bir bağış hayat kurtarmak için yeterli olabilmektedir ki kök hücre bağışı bu bağışlardan en önemlilerinden biridir. Yeni bir hayat bekleyen insanlarımız adına, bu platformda bir kez daha çağrıda bulunarak vatandaşlarımızı Türk Kızılay’ına bağışta bulunmaya davet ediyorum. Unutmayın ki onların tek şansı siz olabilirsiniz. Kök hücre bağışçısı olarak size ihtiyacı olanlara yaşama şansı verebilirsiniz” dedi.
Türk Kızılayının “Öne Çık Hayat Kurtar” sloganı ile başlattığı “Bağışçı olmak isteyenler Türkiye’nin İlk Kemik İliği Bankasında Buluşuyor” sosyal sorumluluk projesine sağlık ailesi olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarının da altını çizen Turgut, bu anlamlı kampanya için Türk Kızılayı, 25 Aralık Devlet Hastanesi, bağışçılar ve hayat veren yarışa destek olan herkese teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here