Şahinbey Ampute 4 köşe

0
328

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Şahinbey Ampute Futbol Takımı kendi evinde İstanbul Yeditepe Engellilerspor’u ağırladı. Mavi-beyazlı ligdeki çıkışını güçlü rakibi karşısında da sürdürerek karşılaşmadan 4-0 galip ayrılmasını bildi.
Karşılaşmaya hızlı başlayan Şahinbey Ampute Futbol Takımı karşılaşmanın ilk yarısını 14’üncü dakikada Fatih Şentürk ve 23 dakika da Feyyaz Gözaçık attığı gollerle 2-0 önde tamamladı.
İlk yarıdaki üstün futbolunu ikinci yarıya da taşıyan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı 28’nci dakikada Nurettin Balkaya ve 35 dakikada Rahmi Özcan golü ile durumu 4-0 yaptı. Karşılaşmanın 47’nci dakikasında Ali Molon ve 49 dakikada Feyyaz Gözaçık’ın gördüğü kırmız kartlar taraftarı üzerken, alınan galibiyet sonrasında mavi beyazlı ekip hanesine 3 puanı yazdırarak şampiyonluk yolunda ilerlemeye devam etti.
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Ampute Futbol Takımı Kulüp Başkanı Cuma Güzel, alınan galibiyetten dolayı oldukça mutlu olduklarını belirterek, “Güzel bir maç oldu. Ampute ve diğer futbol maçları seyir zevki yüksek müsabakalar. İstanbul Yeditepe Engellilerspor karşısında alınan farklı galibiyet bizi şımartmamalı ve önümüzdeki maçlara bakmalıyız. Karşılaşmada gösterilen kırımız kartları oyuncularım hak etmedi. Hakem lüzumsuz kartlar gösterdi. Bunu Türk sporu için doğru bulmuyorum. Hak eden cezasını almalı ama bugünkü kartlarda, benim oyuncularımın cezayı hak edecek bir davranış gösterdiğini sanmıyorum. Bundan sonraki karşılaşmalarda takımızdan daha güzel bir futbol izleyeceksiniz. Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Ampute Futbol Takımı teknik heyet ve futbolcusuyla üzerine düşeni yapıyor. Bundan sonrada aynı şekilde devam edecek. Gaziantepli tüm sporseverleri Ampute takımımızın maçlarına bekliyoruz” dedi.
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Ampute Futbol Takım Antrenörü Okkaş Böke ise, zorlu bir karşılaşma oynadıklarını ifade ederek, “Bu karşılaşmanın hazırlıklarına Ankara’daki 3 günlük kampla başladık. Üç gün boyunca çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Alınan sonuca bakıp rakibimizin zayıf olduğu düşünülmesin. Tam aksine rakibimiz ligimizin güçlü takımlarından birisi. Alınan bu sonuç bizi şımartmadan önümüzdeki haftanın maçını düşünmeye başladık. Haftaya deplasmanda İzmir takımı ile karşılaşacağız. O maçtan da galip ayrılarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here