Şahinbey Belediyesi, fuarda stant açtı

0
220

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarı’nda stant açarak çiftçilere verilen destek ve çalışmalarla ilgili vatandaşlara bilgiler verdi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımlarıyla açılan GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarında üretici ve tüketici bir araya gelirken, Şahinbey Belediyesi de vatandaşlara hizmetlerini anlatan bir stant kurdu. Fuarın ilk gününde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve beraberindeki heyet Şahinbey Belediyesi standını ziyaret ederek bilgi aldı. Vatandaşlar kurulan stantta özellikle çiftçilere verilen ve verilecek olan desteklerle ilgili bilgiler alırken, stantdı ziyaret eden vatandaşlara cam fidanı, çiçekler ve çeşitli hediyeler verildi.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere desteklerinin devam edeceği müjdesini vererek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Tarım Fuarı’nda standımızı kurduk. Standımız da vatandaşlarımıza fidan, çiçek ve bayat ekmeklerle yapılabilen yemek tariflerini anlatan yemek kitabımızı dağıtıyoruz. Ayrıca yaptığımız faaliyetleri tanıtıyoruz. Tarım, Türkiye ve Gaziantep için çok önemli. Şahinbey Belediyesi olarak, çiftçilerimize 2.000 ton buğday tohumu, 2 bin ton gübre desteğinin yanı sıra hayvan yetiştiricilerimize 3.500 ton yem desteğinde bulunduk. Önümüzdeki ay içerisinde vatandaşlarımıza ve çiftçilerimize 500 bin zeytin fidanı dağıtacağız. Amacımız çiftçimize her zaman olduğu gibi bundan sonrada destek olmak” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here