Şahinbey Belediyesi’nden çiftçilere tohum ve gübre desteği

0
384

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Şahinbeyli çiftçilere buğday tohumu ve gübre desteğinde bulundu. 
Deniz Mahallesi semt pazarında düzenlenen dağıtım törenine; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan ile çiftçiler katıldı.
Törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere buğdaylık tohum ve gübre desteğinin devam edeceğini belirterek, “Çiftçilerimize şu ana kadar belediyecilik anlamında yol, park, taziye evi, cami yatırımlarımız yaptık. Şimdi de çiftçilerimize üretimle alakalı destek sağlamak için yeni bir projeye başladık. Çiftçilerimize 2 bin ton sertifikalı buğday tohumu dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bunun yüzde 50’si belediyemiz tarafından hibe olarak çiftçilerimize veriliyor. Yüzde ellisini çiftçilerimiz karşılıyor. Ayrıca yine 2 bin ton taban gübresi belediyemiz tarafından yüzde 80’nini karşılayarak çiftçilerimize destek sağlıyoruz. Bunların toplam maliyet bedeli yaklaşık 5 milyon lira, desteklemelerimiz sadece bunlarla sınırlı kalmayacak” diye konuştu.
Vali Ali Yerlikaya ise Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere çok önemli bir destekte bulunduğunu belirterek, “Buğdayla ilgili bir destekleme yapalım diyen Mehmet Tahmazoğlu başkanımız, zengin fakir ayrımı yapmadan Şahinbey Belediyesi’nin tohumluk sertifikalı buğday desteğinden yararlanmak isteyenler başvuruda bulunabilir. Burada yüzde 20’sini siz karşılıyorsunuz Şahinbey Belediyesi yüzde 80’inini veriyor. Peki bunların toplamı ne kadar yapıyor? Bu TIR’larla gelen buğday tohumu ve gübrenin toplam bedeli 5 milyon lira. Tahmazoğlu başkan, kendi hemşehrisi çiftçilerine bu desteği veriyor” dedi.
Konuşmaların ardından okunan dua ile çiftçilere tohum ve gübre dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here