Şahinbey Belediyesi’nden dört bir yana Türk Bayrağı

0
261

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi, Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Operasyonu’na destek için on binlerce Türk bayrağını vatandaşlara ve esnafa dağıtıyor. Şahinbey İlçesinin kalabalık noktalarında yapılan bayrak dağıtımına vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösteriyor.
BİRLİK OLMA ZAMANI

Zeytin Dalı Operasyonuna destek için vatandaşa bayrak dağıttıklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gün bir ve beraber olma günü. Bir olacağız, beraber olacağız, iri ve diri olacağız hep beraber Türkiye olacağız inşallah. Sınırlarımızın ötesinde Afrin’de şu anda Mehmetçiklerimiz operasyon yapıyor oradaki teröristleri ve terör odaklarını dağıtıyor. Onların muzaffer olması için dua ediyoruz. Şahinbey İlçesi’nde Türk Bayrağı dağıtarak, bir ve beraber olmamız gerektiğini ifade ediyoruz. Şu an orada askerlerimiz canla başla mücadele ederek Türkiye’de ki 80 milyon insanımızın huzuru için orada göğüs göğse çarpışıyorlar. Bizde buradan dualarımızla yüreklerimizle onlarla beraber olduğumuzu bu millete de hissettirmek istiyoruz. Bayrak bizim şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu toprakların en büyük göstergesidir. Şehit kanlarıyla oluşan bayrağımızı vatandaşlarımıza dağıtarak Zeytin Dalı Operasyonuna destek oluyoruz” dedi.
BAYRAK NAMUSTUR
Şahinbey Belediyesi’nin Milli şuur içerisinde yaptığı bu tür çalışmalardan memnun olduğunu ifade eden İlknur Şinar “Sınır ötesinde terör örgütüne karşı mücadele veren askerlerimizin Allah yardımcısı olsun. Dualarımız onlarla. Bayrak demek namus demektir. Allah bayrağımızı indirmesin, ezanımızı dindirmesin” dedi.
İrfan Alkan, Mehmetçiklerin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bir Türk genci olarak Zeytin Dalı Operasyonu’nu destekliyorum. Allah Mehmetçiklerimize yardım etsin. Şahinbey Belediyesi’ne de vatan, millet sevgisinin simgesi olan bayrağımızı dağıttığı için teşekkür ediyorum” dedi.
Hakan Fodul, kalplerinin ve yüreklerinin Mehmetçikle attığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi durmak yok yola devam. Biz Devletimizin, Milletimizin ve Hükümetimizin sonuna kadar arkasındayız. Bu gün çağırsalar bende Mehmetçiğimizin yanına giderim. Türk Milleti olarak yüreğimiz her zaman askerlerimizle beraber” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here