Şahinbey Belediyesi’nden kentsel dönüşüm rekoru

0
257

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında eski müftülük binasının yıkım çalışmalarına başladı.
Kentsel dönüşümde Türkiye’ye örnek projeler ortaya koyan Şahinbey Belediyesi yerine kavşak yapılacak olan eski müftülük binasının yıkım çalışmalarına başladı. Eski müftülük binasının yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin kentsel dönüşümde rekor kırdığını söyleyerek, 7 bin 594 bağımsız bölümün kamulaştırarak yıkımının gerçekleştiğini ifade etti.
KAVŞAK YAPILACAK
Kentsel dönüşüm kapsamında eski müftülük binasının yıkılarak yerine şehir trafiğini rahatlatacak olan bir kavşak yapılacağını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey’de kentsel dönüşüm son hızla devam ediyor. Bugüne kadar 7.594 adet bağımsız bölümün kamulaştırmasını ve yıkımını gerçekleştirdik. Bu kendi içinde bir rekor. Göreve başladığımızda Şahinbey’in yüzde 80’i çarpık yapılardan oluşuyordu. Bu alanların yıkılarak depreme dayanıklı hale getirilmesi, yolların genişletilmesi ve yeni park alanlarının yapılması için kentsel dönüşüm çalışmalarını son hızla devam ettiriyoruz. Gaziantep’in önemli binalarından müftülüğün eski binasının yıkımını gerçekleştiriyoruz. Burası önemli bir kavşak ve merkez olacak. Daha önce genişletilen Özdemirbey Caddesi’ni 6 şerit yapmıştık. Şimdi de Hoşgör Meydanı’ndan Özdemirbey Caddesi’ne yeni bir bulvar açıyoruz. Yaklaşık 40 metre genişliğinde İnönü Caddesi’nin iki kat genişliğinde bulvar olacak. Bu bulvar üzerinde bulunan binaların yüzde 71’inin kamulaştırılması ve yıkımını gerçekleştirdik. Müftülük binasının yıkımıyla önemli bir aşamayı aşmış olacağız. Bu projeler Gaziantep’in trafiğine rahat bir nefes aldıracak. Ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here