Şahinbey’de 132 kursiyer daha sertifika aldı

0
291

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi’nin düzenlediği proje kapsamında, Meslek Edindirme kurslarında eğitimlerini tamamlayıp mezun olan 132 kursiyer daha sertifikalarını aldı.   
Şahinbey Belediyesi’nin düzenlediği Meslek Edindirme Kursları içerisinde bulunan Bilgisayar İşletme eğitimi alıp, mezun olan 132 kursiyere sertifikaları verildi. Şahinbey Belediyesi nikah salonunda düzenlenen törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yardımcıları, birim müdürleri ve kursiyerler katıldı.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak birçok alanda kurslar verdiklerini söyledi. 2009 yılında göreve başladıkları günden bu yana 2 bin 919 kişiye meslek edindirme kursları kapsamında eğitim verdiklerini anlatan Tahmazoğlu, şöyle konuştu:
“Sosyal tesislerimizde vermiş olduğumuz diğer eğitim, ev spor kurslarımızda dahil olmak üzere 434 bin 122 kursiyere eğitim vererek, üniversite ve bir okul gibi çalışmışız. Sadece belediyecilik hizmetleri değil. Birçok alan da vatandaşlarımıza hizmet verdik. Bu güne kadar 561 park yaparak vatandaşımızın hizmetine sunduk. 4 okul yaparak eğitime katkıda bulunduk. Ayrıca 10 binin üzerinde konut yaparak vatandaşlarımızı ev sahibi yaptık. Kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 7 bin 100’ün üzerinde evin kamulaştırmasını yaparak yıkımını gerçekleştirdik. 10 bin 500 metre uzunluğunda sokak sağlıklaştırma yaparak tarihi dokuyu restore ettik. ‘Hoş Geldin Bebek’ projemizle yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret ediyoruz. Evlilik Okulu projemizle yeni evlenen çiftlere eğitim vererek kurs sonrasında onlara düğün hediyesi olarak çamaşır makinası hediye ediyoruz. Vatandaşlarımızın cenazelerinde taziye çadırları ve taziye evleri hizmetini veriyoruz. Onların sevinçlerinde olduğu gibi üzüntülerinde de yanlarında oluyoruz. 66 bin öğrencimizi Çanakkale’ye götürdük. Önümüzdeki yıl 24 bin öğrencimizi daha Çanakkale’ye götürerek ecdadıyla buluşturacağız. Çiftçilerimize tohum ve gübre dağıtımı yaptık. Bu yıl 147 öğrencimizi umreye göndereceğiz. 180 basketbol ve halı saha yaptık. Doğumdan ölüme her yaştaki vatandaşımızın ihtiyaç duyduğunda yanında hissede bileceği bir Şahinbey Belediyesi olarak karşınızdayız.”  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here