Şahinbey’de alternatif yol çalışması

0
221

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi, Eski Garajlar semtindeki istimlak ettiği ev ve iş yerlerini yıkarak İnönü Caddesi’ne alternatif olarak yapılacak olan yol çalışmalarını sürdürüyor.
Eski Garajlar’daki esnaflar için Şahinbey Oto Sanayi Sitesi’ni yaparak yaşanılabilir, geniş ve ferah iş yerleri sunan Şahinbey Belediyesi, eski köhne iş yerleri ve bazı evleri yıkarak, İnönü Caddesine alternatif olarak yapılan yolun çalışmalarına devam ediyor. Gerçekleştirilen yıkım çalışmaları sonrasında yapılacak yolun bir ucu 15 Temmuz Demokrasi Bulvarına diğer ucu ise Özdemirbey Caddesi’ne bağlanacak. Yapılacak çalışma sonrasında şehir içerisindeki trafiğin yükü hafifletilmiş olacak.
DEPREM ÜLKESİYİZ
Kamulaştırılan evlerin yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm çalışmaları ile depreme dayanıksız binaların ortadan kalktığını belirterek, “Şahinbey’de yapmış olduğumuz kentsel dönüşüm çalışmaları çok amaçlı olarak devam ediyor. Çarpık yapılaşmış ve niteliksiz olan yerleri yıkarak evlerin yenilenmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda şehrin trafik problemini çözmek için yeni bulvarlar, yeşil alanlar ve okul alanları açıyoruz. Böylelikle herkesin kazanacağı, insanlarımızın hayat kalitesinin yükseleceği bir yaşam standardına ulaştırmak için çalışıyoruz. Eski Garajlar, daha önce tamircilerin bulunduğu, görüntü ve gürültü kirliliğinin yaşandığı, burada yaşayan insanların rahatsız olduğu ve sokakların trafikten geçilmez olduğu bir mekan durumundayken, yeni yapmış olduğumuz Şahinbey Oto Sanayi Sitesi ile tamircileri oraya taşıyıp, burayı gürültü kirliliğinden kurtardık. Eski garajlar ve İnönü Caddesi’nde trafik oldukça yoğun ve sıkışık. Oraya alternatif bir bulvar açıyoruz. İnönü Caddesi’nin iki katı büyüklüğünde olacak olan yol 40 metre genişliğinde olacak. Böylelikle İnönü caddesinin trafik yükünü önemli ölçüde rahatlatmış olacağız. Bu, çok önemli bir proje! İlk olarak Hoşgör Meydanı’ndan başlayıp eski müftülüğün olduğu yere kadar devam eden bir çalışma. Buradaki çalışmamızın yüzde 75’inden fazlasını tamamladık. Buranın devamını da Özdemirbey Caddesi’nden başlayıp Şehreküstü’ye kadar olan kısmı ikinci etap ve daha sonra Perilikaya’ya kadar üçüncü etap olarak devam edeceğiz. Bu çalışmalar şehrimizin trafik problemine de çok ciddi çözüm getirecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here