Şahinbey’den, besicilere yem desteği

0
302

Gaziantep’te, daha önce çiftçilere buğday tohumu ve gübre desteğinde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şimdi de büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için yem desteğinde bulunacak.

Çiftçilere 2 bin ton buğday tohumu ve gübre dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerin yüzünü güldürecek bir projeye daha imza attı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın önderliğinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan ile bir araya gelerek çiftçilere büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi desteği için protokol imzaladı. İmzalanan protokol ile Şahinbey ilçesi çiftçilerine 3 bin 500 ton yem desteği sağlanacak. Vali Ali Yerlikaya, sosyal belediyecilik projelerinden dolayı Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür etti.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise çiftçilere verilen desteğin devam edeceğini belirterek, “Protokol kapsamında çiftçilerimize toplamda 3 bin 500 tona kadar büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi desteği vereceğiz. Her bir çiftçimiz küçükbaş hayvan için bir, büyükbaş için 2 ton destek başvurusu yapabilecektir. Başvurulan yem miktarının yüzde 50’sini çiftçimiz, yüzde 50’sini belediyemiz karşılayacak. Bundan önce tohum ve gübre desteği yaptığımız gibi bundan sonra da çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu konularda desteklemelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

YEREL YÖNETİMLERİN DESTEĞİ ÖNEMLİ

Gıda ve Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, verilen destekten dolayı teşekkür ederek, “İlimizde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda yerel yönetimlerimizin desteği bizler için çok önemli. Yapılan desteklerin çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor, belediyeye teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here