Şahinbey’den ödüllü geri dönüşüm yarışması

0
403

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi geri dönüşüm konusunda öncü olmaya devam ediyor. Şahinbey Belediyesi tarafından “Ödüllü Geri Dönüşüm Yarışması” düzenleniyor.  
Geri dönüşüm konusunda okullarda verdiği eğitimler, öğrencilere yapılan bilgilendirme tiyatroları, merkezi yerlerde açılan bilgilendirme stantları, kapı kapı bilgilendirme yapılıp ardından hanelerden poşet ile ambalaj atıklarının toplanması, marketlerden kafes yardımı ile toplama, kamu kurumlarına dağıtılan iç mekan kutuları ile toplama ve şehrin merkezinde sıfır emisyonlu araçlar ile faaliyetlerini sürdüren Şahinbey Belediyesi geri dönüşüm konusunda farkındalığı artırmak adına yeni bir çalışmaya imza atıyor.
Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada amaç gelecek kuşaklara daha temiz bir çevre bırakmak için geri dönüşüm konusunda hayal dünyasını zorlayan, bilinçli ve çevreyi koruyan bir düşünce aşılamakla birlikte öğrencilerin atık malzemeler kullanarak gözlem, sorgulama, araştırma, teknoloji ve tasarım için gerekli zihinsel süreçleri açığa çıkarması hedefleniyor.
Gelecek nesillerin daha bilinçli olması, ambalaj atıklarının çöpe gitmemesi ve bu sayede ekonomiye katkı için geri dönüşüm bilincini okullarda yapılacak yarışmalar ile akıllarda kalıcı hale getirilmesi hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here