Sahte içki operasyonu: 2 gözaltı

0
280

Gaziantep’te kaçak içki üretimi yapılan imalathaneye polis tarafından düzenlenen operasyonda çok miktarda sahte içki ile üretimde kullanılan malzemeler ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmayla Şehitkamil ilçesinde kaçak içki üretimi yaptığı belirlenen bir imalathaneye operasyon düzenledi. Operasyonda arama yapılan imalathanede 824 şişe sahte içki, 28 bidon, 188 litre gümrük kaçağı alkol, 26 bin 901 boş şişe ve bu şişelere ait 5 koli içerisinde kapak, 98 kilo anason tohumu, siyah tanecikli 1 kilo karbon ve ayrıştırmada kullanılan 36 kilo ürün ele geçirildi. Ele geçirilen sahte içki ve malzemelere el konulurken isimleri açıklanmayan 2 kişi gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, devletin uğrayacağı vergi kaybını önlemek, haksız rekabetin önüne geçmek ve insan sağlığını korumak amacıyla sahte içki yapan yerler ve şahıslar ile alakalı operasyonların süreceği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here