‘Şampiyonların izinde’ projesi

0
227

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Şampiyonların İzinde’ projesiyle farklı branşlarda spor hayatını sürdürmekte olan sporcular, alanlarında ulusal veya uluslararası başarılar elde etmiş üst düzey sporcularla bir araya getiriliyor.
‘Şampiyonların İzinde’ projesi ile Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ya da takım sporlarında önemli başarılar elde etmiş sporcular, geleceğin spor yıldızı adayları ile bir araya gelerek bilgi birikimlerini genç sporcularla paylaşacaklar. Proje ile geleceğin yıldız adaylarına ve antrenörlere dopingden arındırılmış sporun ve centilmenlik ilkelerine bağlı temiz sporun önemi, önleyici ve koruyucu çalışmalar kapsamında bağımlılık nedir, bağımlılığın hayatımıza ve sağlığımıza olumsuz etkileri nelerdir konularında genç sporculara farkındalık eğitimleri verilecek.
Proje Spor Spikeri Ersin Düzen’in moderatörlüğünde, Dünya ve Avrupa Halter Şampiyonu Halil Mutlu’nun katılımıyla 29 Ocak Pazartesi günü Gaziantep Gazikent Gençlik Merkezi Spor Salonunda program gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here