SANKO öğrencileri 48 madalya kazandı

0
380

SANKO Okulları öğrencileri, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Alleben Yüzme Havuzunda 6’ncı kez düzenlenen “25 Aralık Kurtuluş Günü Yüzme Yarışması”ndan 48 madalya ve kupalarla döndü.   
Beril Tanrıtanır, Simin Öğücü, Nehir Kelleci, Berat Balık, Arif Tekerekoğlu, Irmak Erdem, Deniz Aksoy, Canem Evgülü, Deniz Keskin, Berker Anlaş, Kadirhan Sağlam, Defnesu Demirbakan, Beren Anlaş, Asya Tanrıtanır, Ali Emre Simitçi, Yiğit Settar Evgülü, Beril Öztürk ve Zeynep Karakuşoğlu’ndan oluşan SANKO Okulları öğrencileri çeşitli kategorilerde 18 altın, 13 gümüş ve 17 bronz madalya olmak üzere toplam 48 madalya kazandı.
Kadirhan Sağlam, Ali Emre Simitçi, Deniz Aksoy ve Deniz Keskin’den oluşan takım “4×50 Metre Karışık Erkek Bayrak Yarışında” üçüncü, Beren Anlaş, Simin Öğücü, Beril Tanrıtanır ve Defnesu Demirbakan’ın oluşturduğu takım “4×50 metre Karışık Bayan Bayrak Yarışında” ikinci, Duru Akınal, Zeynep Karakuşoğlu, Irmak Erdem ve Canem Evgülü “4×50 metre Karışık Bayan Bayrak Yarışında” üçüncü, Kadirhan Sağlam, Ali Emre Simitçi, Berat Balık ve Deniz Aksoy “4×50 metre Serbest Bayrak Erkek Yarışında” üçüncü, Defnesu Demirbakan, Beren Anlaş, Simin Öğücü ve Irmak Erdem ise “4×50 metre Serbest Bayan Bayrak Yarışında” ikinci oldu.   
Toplam puanla 11-12 yaş Bayan Kategorisinde ikincilik, 9-10 yaş Bayan Kategorisinde üçüncülük ve 9-10 Yaş Erkek Kategorisinde ise üçüncülük kupası elde edildi.
SANKO Okulları Yüzme Takımları Sorumlusu Meltem Kılıçaslan Kalkan, kulaçların kurtuluş günü kupası için atıldığı böylesine anlamlı bir günde sağlanan başarılarla gurur duyduklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here