Şehit aileleri ve gaziler buluştu

0
266

Gaziantep Valiliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şehit aileleri ve gazilere yönelik program düzenlendi.
Polis evinde düzenlenen programa Vali Vekili Uğur Aladağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Yıldırım şehit ve gazi aileleri ile yakınları katıldı. Açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Yıldırım yaptı. Vatan için canını feda eden tüm şehitlerimize minnet duygularını ifade eden Yıldırım, “Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Onların hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz” dedi.
Daha sonra Vali Vekili Uğur Aladağ yaptığı konuşmada “Bugün bu ülkede huzurla ve güvende yaşıyorsak bunlar şehitlerimizin ve gazilerimizin göstermiş oldukları fedakârlığın bir sonucudur. Ülkemizde her evin içerisinde veya yakınında mutlaka bir şehidi veya gazisi vardır. Vatanı, toprağı, evladı, eşi, milleti için canını feda edecek kadar vatan sevgisi olan bu kardeşlerimizin aile ve yakınları tüm milletimize emanettir. Sizlere sevgimizi muhabbetimizi göstermek bizim âcizane görevimizdir. Bu ülke ve millet sizlere minnettardır. Bu programın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenmiş olması da ayrıca anlamlı ve kıymetlidir” dedi.
Program yemek yenilmesi ardından ailelere hediye verilmesiyle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here