Şehitkamil Belediyesi’nden Gazi Mahallesi’ne iki önemli yatırım

0
525

Gaziantep’te, Şehitkamil Belediyesi tarafından Gazi Mahallesi’ne yapılan, içerisinde 2 bay ile 2 bayan taziye evinin bulunduğu Şehitkamil 120 ve 121 Nolu Sosyal Tesis tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. 

ÖNEMLİ HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şehitkamil Belediyesi, çok büyük bir yatırımı daha tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Gazi Mahallesi’nde 2 önemli yatırımı üst üste yapan Şehitkamil Belediyesi, Oyuncakistan Parkı’nın ardından Şehitkamil 120 ve 121 Nolu Sosyal Tesis de vatandaşın hizmetine açıldı. Art arda gerçekleştirilen yatırımlar, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

İLK YATIRIM OYUNCAKİSTAN PARKI

Kısa süre önce hizmete açılan Oyuncakistan Parkı, 22 bin 645 metrekare toplam, 11 bin 905 metrekare yeşil alana sahip. Park içerisinde toplam 500 metre kauçuk yürüyüş yolu bulunuyor. Parkta maçların oynanması için biri çift potalı, antrenmanların yapılabilmesi için de 5 potalı olmak üzere 2 adet basketbol sahası yapıldı. Park içinde 87 araçlık otopark alanı ve 1 sokak kütüphanesi bulunuyor. Parkta çok sayıda satranç masası, ikili ve tekli banklar var. 

İKİNCİ YATIRIM SOSYAL TESİS

Oyuncakistan Parkı yanında yapımına başlanan Şehitkamil 120 ve 121 Nolu Sosyal Tesis, kısa süre içinde tamamlandı. 1136 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı olarak yapılan sosyal tesis içerisinde; iki bay ve iki bayan taziye evi, 4 mutfak, 4 mescit, 4 lavabo ile birlikte geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Sosyal tesisin yan kısmında ise park sorununun yaşanmaması için 1500 metrekare açık otopark yapıldı. Sosyal tesis çevresinde 500 metrekare yeşil alan yapıldı. Yapılan sosyal tesiste aynı anda 2 taziye ağırlanabilecek.

BÖYLE YERLER HERKESE LAZIM

Mahallelerine yapılan yatırımlara ilişkin açıklamada bulunan Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldız, “14 yıldır bu mahallenin muhtarıyım. Mahallemize çok önemli yatırımlar yapıldı. Çocuklarımız için çok güzel bir park yapıldı. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesini sağlamak adına spor sahaları yapıldı. Taziye evimiz de kısa sürede yapıldı ve bitirildi. Şu anda sosyal tesisimizde vatandaşlarımız taziyelerini kabul etmektedir. Her evde düğün olmaz ama her evde cenaze olur. Böyle yerler herkese lazım. Yapılan sosyal tesis bölgedeki diğer mahallelere de hitap edebilecek. Yapılan bu hizmet, insanlar için çok önemlidir. Mahallemizin çok büyük bir ihtiyacı karşılandı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here