Şehitkamil’in atık pil projesine tam destek

0
379

Gaziantep’te Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen Atık Pilleri Toplama Kampanyası’na bir destek de öğrencilerden geldi. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte atık pil toplayan öğrenciler, 2 ay içerisinde 50 kilogram atık pil toplayarak, projeye destek verdi. Toplanan atık piller, imha edilmek üzere Şehitkamil Belediyesi ekiplerine teslim edildi. 
Şehitkamil Belediyesi’nin uyguladığı MÖP Geri Kazanım Projesi ile bağlantılı başlatılan Atık Pilleri Toplama Kampanyası, aralıksız bir şekilde devam ediyor. Katı atık maddelerini geri dönüşüme kazandırma noktasında çalışmalarını sürdüren Şehitkamil Belediyesi, bu kapsamda okullarda yürüttüğü eğitimler ile çevre bilincini yeni nesillere aşılamaya çalışıyor. Aldıkları eğitimler Atık Pilleri Toplama Kampanyası’na destek veren Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri, 2 ay içerisinde yaklaşık 50 kilogram atık pil topladı. Toplanan atık piller, imha edilmek üzere Şehitkamil Belediyesi ekiplerine teslim edildi.
KISA SÜRE İÇERİSİNDE BİNLERCE ATIK PİL TOPLANDI
Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, yeni ders yılının başlamasıyla öğrencilerle birlikte atık pilleri toplama kampanyası başlattıklarını belirterek, “Öğrencilerimize mümkün olduğunca Şehitkamil Belediyesi’nin Türkiye literatürüne kazandırmış olduğu MÖP projesine katkı olarak elimizden geldiğince geri dönüşüm bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar tabi sadece pil toplamayla ilgili değil, ayrıca kağıt, metal, cam, gibi geri dönüşümü olan maddeleri de toplayarak geri dönüştürüyoruz. Şehitkamil Belediyesi tarafından toplanan bu maddeler, geri dönüşüm merkezine götürülüyor. Geçtiğimiz hafta ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizle birlikte Şehitkamil Belediyesinin MÖP Tesisini ziyaret ettik. Öğrencilerimiz, geri dönüşüm sürecinin ne kadar önemli olduğunu bilhassa yerinde görerek öğrendi. Bu kapsamda bilinçlerinin arttığını umuyorum. Bunun sonuçlarını da atık pil toplayarak görüyoruz. 2 aylık kısa bir süre içerisinde binlerce atık pilleri toplamış bulunuyoruz. Şehitkamil Belediyesi’nin katkılarıyla yaptığımız bu projede topladığımız binlerce pili ekiplerimize teslim edeceğiz. Belediyemiz de toplanan bu atık pilleri imha etmek üzere bir takım tedbirler alacak. Çünkü atık piller doğaya çok büyük zararlar veriyor. Özellikle toprağa ve suya çok büyük zarar veriyor. Daha sağlıklı bir dünya da yaşamak için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi. 
ATIK PİLLERİNİZİ TOPRAĞA VE SUYA ATMAYIN
Atık pil toplama kampanyasına destek veren Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencisi Nina Sutar, “Okulda almış olduğumuz eğitimlerle birlikte atık pillerin çevremize ne kadar zarar verdiğini öğrendik. Kullanılan pillerin toprağa ve suya önemli zarar verdiğini öğrendik. Okulumuzda okul yönetimi ve öğretmenlerimizin destekleriyle atık pil toplama kampanyası başlattık. Okuldaki tüm öğrencilerle birlikte hem okulda kullandığımız hem de evde kullandığımız atık pilleri toplamaya başladık. 2 ay içerisinde binlerce atık pil topladık. Toplanan bu atık pilleri imha edilmek üzere bugün Şehitkamil Belediyemize teslim ediyoruz. Buradan tüm öğrencilere sesleniyoruz, sizler de evlerinizde okullarınızda topladığınız atık pillerinizi toprağa ve suya atmayın, biriktirip yetkililere teslim edin” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here