Şehreküstü semti şehirle barıştı

0
315

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bulunan tarihi Şehreküstü semtinin çehresi, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yaptığı önemli projelerle değişmeye devam ediyor. Şehreküstü semti, önemli bir cazibe merkezi haline geliyor.
Şehreküstü Mahallesi’nde yaptığı restorasyon çalışmaları ile tarihe ışıktutan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehreküstü’ye yapılan aşevi ve taziye evi inşaat çalışmalarını ekibiyle birlikte inceledi. Tahmazoğlu, gerçekleştirilen projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
MAYIS AYINDA BİTECEK
Tarihi dokusuyla herkesi büyüleyen Şehreküstü semtine aşevi ve taziye evi yaptıklarının müjdesini veren Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Şehreküstü semtimizde daha önce çok düzensiz bir yapı içerisinde bulunan aşevini yıktık şimdi yerine çok daha güzel geniş bir aşevi inşa ediyoruz. Ayrıca, Şıh Camisi’ne gelip sabah namazı kılanlara Şahinbey Belediyesi olarak, ücretsiz çorba ve çay ikramımız olacak. İnsanların sabah namazında bir araya gelerek bu tarihi bölgemizi tanımasını istiyoruz. Aşevinin üzerine de taziye evi ve Kur’an kursları olacak. Taziye evleri bölgemizde çok büyük bir ihtiyaç haline geldi. Taziye evinin dış yapısı da buranın tarihi dokusuna uygun bir şekilde inşa edilerek vatandaşların hizmetine sunulacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here